NETStudio

Systemy teleinformatyczne - IT LAN WiFi TV SAT DVB-T VOiP PPOŻ ALARMY

ITBlog

ITBlog - prowadzimy blog technologiczny związany z zagadnieniami IT.

Forum

Udostępniamy forum tematyczne związane z naszą działalnością.

Moodle

Od roku 2000 prowadzimy kursy i szkolenia IT używając platformy MOODLE.

 

Hosting + webmaster

Nasza nowa kompleksowa usługa to hosting i budowa serwisów WWW.

Sieci komputerowe - projektowanie

Pomysł i projekt to połowa sukcesu!

 

Sieci komputerowe projektowanie Zajmujemy się analizą i projektowaniem sieci komputerowych kablowych (LAN) oraz bezprzewodowych (WLAN). 

Poprawne przemyślenie i zaprojektowanie każdej sieci jest niezwykle ważne ze względu na dalszy rozwój i rozrost sieci. Większość nawet niewielkich firm posiada pewną infrastrukturę IT, która rozwija się razem z nimi. Błędy popełnione na samym początku mogą przysporzyć wielu kłopotów i utrudnić lub wręcz uniemożliwić elastyczny rozwój firmy. Przykładem błędów, których skutki ciągną się latami może być niewłaściwie wykonane okablowanie sieci LAN, brak zapasów miejsca w kanałach kablowych, używanie najtańszych podzespołów nieznanych firm, które po kilku latach znikają z rynku.

Aby całość infrastruktury IT mogła rozwijać się elastycznie razem z firmą ważny jest, na samym, początku pomysł i projekt uwzględniający możliwości rozbudowy i korzystania z uznanych standardów technologicznych. Ponieważ nie każdy musi znać się na wszystkim, a już na pewno biznesmen nie powinien zbytnio zawracać sobie głowy aspektami technicznymi, dobrym pomysłem jest wynajęcie firmy znającej się na temacie, która przedstawi pomysł i wstępny projekt na sieć komputerową czy całą infrastrukturę IT.

Nie należy zapominać, iż wymieniana tu infrastruktura to nie tylko kable ale także urządzenia radiowe (kto ich w firmie czy domu nie ma?) czyli potocznie accesspointy czy routery WiFi, urządzenia aktywne takie jak przełączniki, routery czy modemy DSL, zasilanie awaryjne (zastanawiasz się co będzie gdy wyłączą Ci prąd na 8 godzin podczas dnia roboczego?), archiwizacja danych czy w reszcie komputery, urządzenia mobilne i oprogramowanie. Ta spora, zależna też od wielkości firmy, ilość sprzętu, programów i rozwiązań technicznych musi od samego początku być poprawnie przemyślana i dobrze zaprojektowana oraz w końcowej fazie udokumentowana.

Wszystkimi powyższymi tematami zajmiemy się kompleksowo, rozpoczynając od przeglądu wymagań i możliwości oraz poznania potrzeb klienta, poprzez budowę a na stałym serwisie sieci i całej infrastruktury skończywszy.

Home Usługi Sieci - projektowanie